V rámci letošního programu galerie soustředěného na mladé pedagogy na vysokých uměleckých školách představí Entrance Jiřího Havlíčka. Společně s Filipem Neradem působí jako pedagog na Fakultě umění v Ostravě v ateliéru Text Forma Funkce. To je ovšem jen jedna z mnoha aktivit, kterým se Havlíček věnuje. 
Instalace pro galerii Entrance kombinuje Havlíčkovo zaujetí filmem, respektive doslovným rozkládáním filmového média a procesem zobrazování, potažmo vidění. Z pohledu kamery obraz dekonstruuje a skládá zpět, jako by se tak snažil zkoumaný objekt ohmatat skrze oko kamery. Minimalistická instalace v galerii Entrance je sama o sobě objektem a současně o objektu vypráví. Vypráví příběh o soše nahé ženy, která na vernisáži oživne v podání tanečnice Terezy Hradílkové. Performance začíná v 18 hodin, přijďte včas. 

Kurátorka / Tereza Velíková

Jiří Havlíček 
*1977
Umělec a kurátor. Spoluzakladatel skupiny Midi Lidi a Kazety. Jako scénograf spolupracoval na několika divadelních představeních. Vytváří autorské pořady pro Artyčok TV. Jako kurátor pravidelně spolupracuje s galerií Polansky v Praze. Od roku 2014 je vedoucím ateliéru Text Forma Funkce na Fakultě umění v Ostravě (společně s F. Neradem). Od roku 2017 studuje doktorské studium na AVU v Praze. Jako kameraman se podílel na celovečerním filmu Vienna Calling. V roce 2018 vydal krátkou prózu s názvem Teorie duchů.