LENKA MORÁVKOVÁ: COLLAPSOSCAPE

Interaktivní audiovizuální instalace

 

8. 7. 2016 – 31. 7. 2016   otevřeno út – so: 14 – 18 hodin

 

Vernisáž:  8. 7. 2016  v 19.00 hodin

Projekt Collapsoscape vychází z osobní zkušenosti nepřetržitě kolabujícího hudebního softwaru a každodenní frustrace z práce s technologií tu představuje výchozí bod pro tvůrčí proces.

 

Collapsoscape využívá stavu takového kolapsu – ztrátu racionální kontroly, ztrátu víry ve schopnost porozumět technologii a ztrátu důvěry v přátelské spiklenectví mezi člověkem a technologií. Autorka přináší nový pohled a přeměňuje tento kolaps v  rozpustilý a suverénní hudební happening, kde se digitální chaos stává odrazovým můstkem kreativity sahající daleko za hranice běžné kontroly.     

 

Zvuky operačních systémů (Mac, Linux, Windows), které jsou přehlíženým, přesto všudypřítomným zvukovým souputníkem naší každodenní práce s počítačem se stávají hudební osnovou instalace. Živý hlas návštěvníka se mísí do nahodilé digitální kompozice a výsledná skladba pak představuje osobní „kolapso-symfonii“ každého návštěvníka. Instalace je doprovázena vizualizacemi kombinujícími chybové hlášky a destruktivně-taneční performanci v kalifornské poušti.

 

 

 

Kamera: Mark Daniel Quintos (www.markdanielquintos.com)

Taneční performance a choreografie: Misty L. Murphy, Maïko Le Lay

Video edit a postprodukce: Aneta Železníková

 

Spolupráce a technická podpora: Luis Henao (University of California Los Angeles), Robert Schirmer

 

 

Lenka Morávková děkuje Galerii NOV a všem přátelům, kteří laskavě poskytli osobní elektronická zařízení k radostné destrukci  a vlastníkům soukromého pozemku, kteří nás i bez povolení k natáčení nezastřelili.

<>