Projekce pásma krátkých filmů FAMU v kině 01 proběhne v rámci Letního kina na Pragovce. Jako předfilm bude uveden snímek Cena duše z dílny My Street Films.

 

FAMU v kině 01 přináší oceňované krátké filmy, které zazářily na Oscarech i světových festivalech. Celovečerní blok představí, čeho je současná animace schopná. Osm krátkých filmů divákům představí talentované tvůrce a jejich rozmanité autorské přístupy: Krátká pocta Miloši Formanovi Ahój, na Oscara nominované loutkové drama Dcera, nekompromisní černá komedie o partnerských vztazích Sh_t Happens, poetický návrat do dětství Schovka nebo sugestivní portrét o ztrátě blízkého člověka Mezery. Limity ženského multitaskingu ve filmu Podle Sylvie. Problematiku ústavní péče přibližuje animovaný dokument Kdo se mnou zatočí a pomyslnou tečkou na závěr je sarkastická anekdota o přijetí vlastního těla Měj se ráda.

 

režie: Anna Paděrová, Daria Kashcheeva, Barbora Halířová, Verica Kordić, Adela Križovenská, Michaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, Alžběta Suchanová, Nora Štrbová

Česko, 2020, 65 min