Na stříbrném podnose vám ve čtvrtek 29. 7. 2021 od 21:30 servírujeme čtvrtý ročník letního kina na Pragovce a s ním tentokrát krátké filmy z produkce FAMU: Teplé léto s FAMU – přehlídka LGBTQ krátkých filmů. Vybrané filmy oběhly řadu světových festivalů.

 

Proč se cítím jako kluk (2019) – Kateřina Turečková, 27:18. Vyprávění o šestnáctiletém Benovi z nevelké české vesnice, který se cítí být chlapcem, ale je uvězněn v dívčím těle. (MFDF Ji.hlava)

 

Dotýkání (2020), Dominik György, 39:33. Za dveřmi Davidova a Markova pokoje se skrývá tajemství jejich vzájemného sebeobjevování. Když se ale u Marka dospíváním dětská zvědavost vytratí, uvědomí si, že překročili hranice bratrské lásky, což mladší David ještě nedokáže pochopit. (ČSFD.cz)

 

O-chlup (2019) – Josefina Lubojacki, 17:00. Proč máme chlupy, k čemu slouží, z čeho se skládají a kdy jsme je přestali mít rádi? Hybridní audiovizuální esej s performativními momenty. (MFDF Ji.hlava)

 

The Adam Basma Project (2020) – Leila Basma, 14:55. “Můj strýc Adam Basma, tanečník, který se věnuje břišnímu tanci, vyrůstal v tradiční muslimské rodině, odkud utekl na prahu dospělosti. Celý život si kladu otázku, kým Adam doopravdy je. Mým jediným vodítkem jsou stopy, které po sobě zanechal.” (MFDF Ji.hlava) Adam Basma je na shortlistu Student Academy Award.

 

Předfilm: První poslední cesta (My Street Films)