Pragovka Gallery představí nejnovější díla Lucie Tallové a její velkorysou site-specific instalaci, vytvořenou speciálně pro výstavní prostor Entry.

 

Solová výstava Lucie Tallové s názvem Looking Through, návštěvníkům Pragovka Gallery představí nejnovější díla autorky a velkorysou site-specific instalaci, vytvořenou speciálně pro výstavní prostor Entry. Projekt reaguje na industriální charakter a architekturu galerie. Výstavu “Looking Through” kurátorsky zastřeší Lucia Miklošková. 

 

Lucia Tallová (*1985) je na slovenské scéně dobře etablovaná autorka mladé generace, absolventka Vysoké školy výtvarných umění, ateliéru Ivana Csudaie, držitelka několika významných ocenění (J. P. Morgan Selection – Paris Photo 2019, Cena Nadace Tatra Banky za umění 2016, VÚB Malba roku 2013, Strabag Artaward International 2010). 

 

Autorka dlouhodobě pracuje s motivem archivu a sbírky. Hlavním tématem je paměť, uchovávání a vytrácení vzpomínek a jejich přeměna či manipulace v kontextu času. Klasické médium malby pojí s prostorovými instalacemi, s objektovou tvorbou a fotografií. Usiluje o propojení mezi rozpracovanými tématy a materiálem. Téma archivu odkazuje ke sbírání starých fotografií, alb, pohlednic, knih, porcelánu, kamenů, různých bizarních objektů a nábytku. Ty se stávají pracovním materiálem, ze kterého vznikají nové příběhy kombinující realitu a fikci. Důležitou úlohu v tvorbě Lucie Tallové hraje práce s prostorem a architekturou. 

 

EDUKAČNÍ PROGRAMY PRO ŠKOLY: 

Naše galerie nabízí také edukační programy pro školy ve formě komentované prohlídky a workshopu, přihlašovat na ně se můžete na e-mailu: lektori.pragovkaforart@gmail.com nebo telefonu: +420 733 120 550.

 

Studenti si mohou vytvořit dle vlastní fantazie netradiční objekty z městského odpadu. Recyklací materiálů, které můžeme nalézt všude kolem (kovy, dřevo, papír, textil a plast), mohou rozvinout svou fantazii a vytvořit vlastní sochy. Budeme přetvářet odpad v originální umění. Workshop je určen pro druhý stupeň ZŠ a SŠ, doba trvání 45 min.