Ester Grohová a Kateřina Jagla zahrají zvukovou kompozici, která pracuje s prostorem instalace Nejisté kartografie umělce Tomáše Ročka a s terénními nahrávkami nasbíranými v prostředí Vltavské a Holešovic. Vznikne mapa, která odhaluje prostor utkaný ze vzpomínek, smyslových prožitků a architektonických změn. Nahrávky se budou prolínat s tóny klarinetu a violoncella.

 

Ester Grohová (expandcollapse) má za sebou klasické hudební vzdělání a je absolventkou CAS FAMU. V rámci své producentské identity se pohybuje na pomezí ambientu a experimentu, čerpá z nasbíraných field recordings a vrstevnaté zvukové koláže obohacuje zpěvem či jemnými tóny klarinetu a dalších nástrojů. Vytváří tak fantaskní utopické světy na hranici intimního vyprávění beze slov. Těžištěm její tvorby jsou v současné době témata kolektivní péče a propojení, utopie, eskapismus, intersekcionální feminismus a mezidruhová komunikace. Ke zhmotnění těchto myšlenek a emocí užívá nejčastěji formu performance, videa či hudební kompozice.

 

Kateřina Jagla je cellistka a hudební mentorka. Hudební vzdělání získala na brněnské JAMU a od roku 2019 začala s improvizací a vlastní tvorbou. Miluje experiment, práci s looperem a (když se nikdo nedívá) s vlastním hlasem.

 

místo konání: na střeše zastávky metra Vltavská

 

Více o výstavě zde.