Pražská premiéra Novin Na shledanou za roky 2015 – 2016, plány na rok 2017 plus přednášky našich hostů: Filozofa Petra Šourka ( "google mi nevzal práci, všechen pot a námahu mi nechal, vzal mi jenom odměnu a uznání mé práce." a kulturního aktivisty a historika umění Jiřího Zemánka ( "Instalací Překročení prahu jsem chtěl povzbudit naší dnešní iniciaci, to velké procitání do "nového příběhu", který znamená zásadní rozchod s dosavadní představou, že jsme jedinými inteligentními entitami v jinak bezduchém a neživém kosmu") .

Ve smutečních novinávch Na shledanou najdete mimo jiné recenze a popisy výstav Mileny Dopitové, Petry Houskové, Jiřího Zemánka spolu s Habimou Fuchs, Janem Pražanem a Zuzanou Füsterovou.

Projekty Tryzna za vakovlka – malba vyhynulých zvířat na zdi galerie- Josef Bolf, Jana Vojnarová, Jan Turner a mnozí další malíři, Tryzna za rostliny – Ondřej Maleček a Jan Karpíšek, projekt Vy to ještě nevíte? architektů Jana Alexe Řezáče, Františka Košaře a Jana Freiberga. Rituál Milli Janatkové.

Také ekouměleckou intervenci Rostliny a jejich moci Jakuba Frydrýška inspirovanou Mattioliho herbářem, siluety dravců na prosklené fasádě od malíře Jana Pražana.

Projekt virtuální reality Galerie Na shledanou – Jan Freiberg – koncepce, režie, produkce, Vojtěch Rada 3D grafika, animace, hudba Ba:zel, hlasový doprovod Klára Fleyberková (ČR Vltava) a Josef Sedloň (Radio 1), nová autorská díla ve VR – Josef Bolf, Daniel Vlček.

Noviny mají rovněž svou teoretickou část, toto číslo se věnuje vztahu technologií, přírody, rituálů, peněz a funerální lokální historiografie. Autoři textů: Radek Mikuláš, Karel Skalický, Petr Šourek, Žaneta Štěpánová, Jan Freiberg, Martina Faltýnová, Veronika Čechová, Jiří Zemánek, Richard Tarnas, Malidomou Patrice Somé, Christopher Bache, Radoslava Schmelzová.

Noviny doprovodila doprovodila Adéla Součková, grafická úprava Matouš Mědílek.

Večerem provede kurátor Galerie Na shledanou Jan Freiberg. Vstup na celou akci zdarma.

Petr Šourek (*1974) je filozor, klasický filolog, autor a překladatel, zakladatel první korupční cestovky na světě Corrupt tour. Věnuje se vztahům mezi technologiemi, penězi a mocí. Pro Noviny Na shledanou napsal text Práce up! – brilantní analýzu googlu.

Jiří Zemánek (*1953) je historik umění, publicista a kulturní aktivista. Do roku 2000 působil jako odborný pracovník v několika státních galeriích, naposledy ve Sbírce moderního a současného umění Národní galerie v Praze, kde připravil řadu výstav. V současné době působí jako překladatel a editor textů a publikací z široké oblasti holistického myšlení. Zabývá se otázkou evoluce kultury a rolí kosmologie při formování nového integrálního světového názoru.  Pro Galerii Na shledanou připravil v roce 2015 výstavu Překročení prahu.