PAF Olomouc – Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory*ky k zasílání audiovizuálních děl do 17. ročníku soutěže Jiné vize CZ 2023.

 

Soutěž si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Očekává se tedy práce s audiovizuálním materiálem v nejširším slova smyslu.

Letošním kurátorem Jiných vizí je Vojtěch Märc. Deset vybraných děl bude promítáno jako filmové pásmo v kinosále a dále v rámci galerijní instalace na letošní 22. Přehlídce filmové animace a současného umění (PAF Olomouc) v Olomouci, která proběhne od 7. do 10. prosince 2023. Vítěze*ku soutěže zvolí mezinárodní porota (Hlavní cena) a divactvo (Cena diváků).

 

DEADLINE PRO PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE JE 1. ŘÍJNA 2023.

 

V průběhu následujícího roku bude výběr deseti děl pod názvem Jiné vize CZ 2023 prezentován v České republice i v zahraničí. Vítěz*ka Hlavní ceny mezinárodní poroty obdrží finanční odměnu 10 000 Kč.

  

PODMÍNKY PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE

– dílo lze promítnout v kinosále

– dílo lze instalovat v galerii

– dílo není v termínu uzavření open callu starší více než 18 měsíců

– dílo má nezávislý a nekomerční charakter

– dílo bylo vytvořeno na území České republiky (autor*ka nemusí mít české občanství, rozhoduje místo vzniku)

– úhrada přihlašovacího poplatku 100 Kč

– soutěž neklade žádná omezení na formu či stopáž díla

– je možné zaslat více děl (pro každé je zapotřebí vyplnit přihlášku zvlášť)

– účast v soutěži není omezená účastí na minulých ročnících (autoři*rky se mohou hlásit opakovaně)

 

PŘIHLÁSIT DÍLO DO SOUTĚŽE JINÉ VIZE CZ 2023 

 

Deset nominovaných děl vybírá každý rok osobnost z nejrůznějších odvětví kultury. V předešlých letech byli*y kurátory a kurátorkami soutěže Šimon Kadlčák, Keiko Sei, Tina Poliačková a Lumír Nykl, Laura Amann, Rado Ištok, Michal Novotný, Karel Císař, Lenka Střeláková, Marika Kupková, David Kořínek, Dušan Zahoranský, Pavel Ryška, Sylva Poláková, Lenka Dolanová, Martin Fišr a Přátelský film (Michal Pěchouček a Martin Mazanec).

 

Vítězové hlavní ceny předchozích ročníků byli*y Anna Kryvenko (2022), Jozef Mrva (2021), Štěpán Krahulec, Fanny Chaiyarach, David Střeleček (2020), Zbyšek Semelka (2019), Valentýna Janů a Kryštof Hlůže (2018), David Přílučík (2017), Lucie Rosenfeldová (2016), Janek Rous (2015), Barbora Kleinhamplová a Kristýna Bartošová (2014), Petr Šprincl a Marie Hájková (2013), Akile Nazli Kaya (2012), Alexandra Moralesová (2011), David Možný (2010), Daniel Pitín (2009), Martin Kohout (2008) a Viktor Takáč (2007).

 

Facebooková událost 

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat koordinátorku soutěže Nelu Klajbanovou na adrese: jinevize@pifpaf.cz