CZECHDESIGN je otevřený designérským projektům! Stojí o inovativní přístupy, neotřelá řešení a nové tváře. Proto se rozhodl vyhlásit výběrové řízení, v rámci kterého vybere výstavní projekt zaměřený na design, poskytne mu svůj prostor a finanční prostředky. Vítěze představí veřejnosti na konci letošního léta.

Nebude to však jen CZECHDESIGN, kdo rozhodne o vítězi. V odborné porotě pro výběr nejlepšího návrhu zasedne teoretička designu a kurátorka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Iva Knobloch, grafický designér a majitel úspěšného studia marvil Pavel Zelenka, designér, Art Director společnosti Lasvit a vedoucí Ateliéru keramiky a porcelánu na pražské UMPRUM Maxim Velčovský a šéfredaktor rubriky Design serveru lidovky.cz Tomáš Holý. Z pořádající organizace CZECHDESIGN v porotě zasedne její manažerka Jana Vinšová a ředitelka GALERIE CZECHDESIGN Jana Mattasová.

Do výběrového řízení se mohou přihlásit designéři, studia i školní ateliéry a studenti designu, a to do 22. června 2014. Nejlepší projekt získá prostor galerie na více než měsíc jen pro sebe a 20.000 Kč na jeho realizaci. Koncept projektu a vizuál v podobě textu s přiloženými obrazovými materiály ve formátu zip (max. 10 MB) včetně jejich kontaktu zasílejte na email: galerie@czechdesign.cz.

Další informace pro zájemce, fotografie a plány galerie ke stažení na webové stránce projektu www.czechdesign.cz/opencall.