MeetFactory a FUTURA – Centrum pro současné umění si Vás dovolují pozvat na prezentaci zahraničních umělců, kteří jsou aktuálně v Praze na residenčním pobytu, v útery 18. prosince 2012 v 18 hodin v MeetFactory (Ke Sklárně 15, Praha 5).

CHIARA FUMAI (1978, IT)
Chiara Fumai, účastnice letošní dOCUMENTY 13, pracuje s reálnými historickými postavami a událostmi, které ale volně (dez)interpretuje a kombinuje do nových příběhů. Východiskem při zacházení s tématy jako je feminismus, hudba nebo mediální kultura je jí performance, často však později transformovaná do instalací, videí, ale i literatury a vystavené dokumentace.

MARC PHILIP VAN KEMPEN (1979, NL)
Holandský umělec Marc Philip van Kempen dělí svůj čas mezi Amsterdam a Berlín. Zajímá se o prostory mezi virtuálními a hmotnými obrazy. Míchá fotografii, instalaci a nová média a tříští tak perspektivu a prostorové dispozice.

ALEXEJ MESCHTSCHANOW (1973, D)
Alexej Meschtschanow zkoumá nábytek, fotografie a další každodenní objekty. Ukrajinský umělec žije a pracuje v Berlíně a je známý zejména svými sochařskými zásahy, ve kterých k jednotlivým kusům nábytku – židlím, křeslům či stolům – buduje podpůrné kovové konstrukce. Jedná se o balancování mezi gestem podpory a gestem ničení. Kovové trubky můžou učinit tyto objekty nepoužitelnými, ale dávají jim nové významy, které by bez nich nebyly myslitelné.

Další program v MeetFactory 18.12.

OTEVŘENÉ ATELIÉRY
Můžete se přijít podívat do ateliérů českých i zahraničních umělců, kteří aktuálně pobývají v MeetFactory. Dveře rezidenčního patra se otevřou od 18 do 21 hodin.

EMMANUEL RODRIQUES: IN TRANSIT
Vernisáž v Galerii Kostka v 20 h