PROJEKT PRAVÉ HEMISFÉRY - ALICE FIALOVÁ 9. 7. - 7. 9. 2017

ALICE FIALOVÁ

 

PROJEKT PRAVÉ HEMISFÉRY

 

9. 7. – 7. 9. 2018

 

****

 

Náš dnešní svět nám nabízí neustálou vlnu informací, vizuálních a intelektuálních vjemů, které zaměstnávají naší pozornost a prohlubují naší závislost na vzruchu pomalu víc než na vzduchu.

Mocná věc na člověku je jeho představivost. Jeho schopnost vnímat, inspirovat se, vytvářet si vlastní obraz světa okolo. Co se ale stane, když se z našeho světa vytratí až příliš volného prostoru pro vlastní interpretaci a my si zvykneme, že je vše jasně dané, vypočítané, jasně definované, vše je pojmenované a vše má jasný návod?

Alice Fialová si všímá převahy racionálna ve světě efektivity okolo nás. To, jak se dnes člověk chová ke zvířatům, k přírodě a kolikrát sám k sobě vnímá jako nedostatek intuitivního cítění a skrze (staro)novou formu komunikace nás navrací k našim smyslům.

 

► https://alicefialova.com/Index

 

Alice Fialová (*1992) se odmalička intenzivně věnovala jak studiu a umělecké tvorbě, tak závodění v alpském lyžování, které jí obohatilo o blízký vztah k přírodě a k cestování. Vizuální komunikaci se záměrně toužila naučit v cizím prostředí, aby jí uměla použít bez ohledu na rozdíly kultur. Po všeobecném gymnáziu grafický design krátkodobě okusila na Saint Martin's University v Londýně a poté na celé studium odjela do Holandska, kde se její přístup k tvorbě převratně změnil a grafiku začla vnímat i jako impuls k zamyšlení a ke změně. Od dokončení studia na KABK v létě 2017 působí jako grafická designérka na volné noze přávážně v Haagu a v Praze.

 

***

Výstavená díla je možné zakoupit, informujte se prosím na baru kavárny Pracovna *

***
Výstavní program byl podpořen Státním fondem kultury ČR.