Domácí elektronické spotřebiče, reproduktory, 6 zpětných vazeb, světlo

Instalace je věnována zvuku a vychází z předchozí autorovy práce Prometeul.
Číslo 2 je konstruováno přímo pro Šedý pokoj a využívá jeho specifické kvality.

Prometeul 2 je minimalistický a delikátní, spíš křehký a proměnlivý organismus, o dost jiný, než jeho předchůdce.

Prometeul 2 má podobné parametry jako měl jeho první model. Umělec využívá staré elektronické spotřebiče, které našel v okolí místa, kde je instalace vystavena. Jeho cílem je vytvořit prostorovou skulpturu s bohatou zvukovou kvalitou, vytvořenou pomocí zpětné vazby. Tu je možné docílit kombinací téměř každého zesilovače a reproduktoru. Použité přístroje pocházejí z lokálních zdrojů, jsou nalezené v bazarech, jsou to dary od přátel, nebo věci nalezené na ulici, nebo na bleším trhu: staré kazetové přehrávače, tranzistoráky, zesilovače do aut, atd.

Druhý, obecnější aspekt instalace spočívá v reflexe vývoje estetiky elektronického umění, protože podobná instalace mohla být sestavena od okamžiku, kdy byl vynalezen první zesilovač a reproduktor. Instalace napovídá, že v možnostech využívat technologii v umění není jen nástroj pro překračování hranic intelektuálního diskurzu uměleckého díla. Estetika elektronického umění je stále mladá a potřebujeme čas aby se stále vyvíjela.
Soudím, že proces vynalézání „nového” v umění není přímo determinován technikou, a pokud ano, tak nikoliv v této mé práci.

Robert Piotrowicz se účastní rezidenčního pobytu Open studio v Praze.