Každý první čtvrtek v měsíci to nejlepší ze současné výtvarné scény jen na Žižkově a v Karlíně – komentované prohlídky, performance a vernisáže. 

 

Během květnové akce v Pop-up Galerii AVU se dinner party stává symbolem vzájemného přijetí a symbiózy v komunitě. Na druhé straně jsme v Atrium na Žižkově vedeni k ocenění původní hodnoty surovin. Dominik Lang nás v galerii hunt kastner zve do svého netradičního výstavního projektu, což nám umožňuje proniknout do procesu tvorby umění. Nedaleko odtud, v Hidden Gallery, Stefanie Hintersteiner otevírá dveře do nových experimentálních prostorů malby.

 

Madeleine Andersson, která vystavuje v Galerii 35M2, osvětluje sociální problémy skrze svou výstavu nazvanou Petrosexualita, stejně jako klade zásadní otázky o směřování kvír těl. A konečně, ve VI PER Gallery, se Jiří Skála a Tomáš Uhnák zaměřují na problematiku urbanizace, která narušuje sociálně-ekologický metabolismus, a tím nás nutí přehodnotit naši roli v tomto cyklu.

 

vystavující: Adam Tománek, Aleš Zapletal, Alex Sihelsk, Andrea Marcellier, Ansilde Chanteau, Deksonato, Dominik Adamec, Dominika Jackuliaková, Dominik Lang, Dominic Hafner, Emanuele Bottini, Elena Ciollino, Eve Miller, Jiří Pitrmuc, Jirka Skála, Julie Béna, Juliet Carpenter, Konrad Janik, Klara Schnieber, Madeleine Andersson, Markéta Adamcová, Markéta Slaná, Naïs Macron, Richard Loskot, Ruta Putramentaite, Sadie Vell, Sejin Kim, Stefanie Hintersteiner, Tomáš Šenkyřík, Tomáš Uhnák, Tianrui Pan, Vladimír Turner, Zeynep Yilmaz, Zlata Ziborová, Eva Rybářová, Erika Velická & Tereza Kalousová

 

místa konání: Pop-up Galerie AVU, Atrium na Žižkově, hunt kastner, Hidden gallery, Galerie 35M2, INI Prostor, VI PER Gallery a Garage Gallery

 

Tento projekt vzniká díky laskavé podpoře Magistrátu hlavního města Prahy a Fondu kultury České republiky.