Mezinárodní festival performance a multimédií Re-connect Art 2023 přináší do veřejného prostoru Prahy širokou škálu českého i světového umění. Svou formou i tématy zrcadlí aktuální stav společnosti, která se dnes přirozeně pohybuje na rozhraní fyzických a virtuálních aktivit. Festival tak skrze výstavy multimediálních instalací, živé performance a projekce videoartových děl, ale i debaty a workshopy umožní zažít a porovnat pohledy umělců z rozmanitých kulturních kontextů z desítek zemí.

  

Letošní 3. ročník s podtitulem Virtuální tělo společnosti chce zprostředkovat pohled na některá palčivá témata nejen z pohledu člověka, ale také dalších bytostí, které dnes tvoří společenství obyvatel naší planety – ať již biologického nebo digitálního původu. Zajímají nás otázky na budoucnost naší společnosti, jejíž sdílená neuronová tkáň, tedy internet a sociální sítě, zažívají dynamický rozvoj. Ptáme se, jak moc se digitální komunity odlišují od těch fyzických a jak se vzájemně ovlivňují? Co toto prolínání způsobuje se světem i s naším vlastním tělem? Jaký vliv má na politickou, sociální a kulturní situaci lokálních i globálních společenství, přírodu, ale také na naší psychickou kondici? 

  

umělci: Stelarc, VestAndPage, Markéta Kinterová, Artbiom (Tomáš Samek, Tereza Pinkasová, Tereza Vydrová, Jakub Vaněk ), Guy Bar-Amotz, Sharona Florsheim, Lenka Klodová, Jennifer DeFelice, Ladislav Vondrák, Darina Alster, Kača Olivová, Marie Tučková, Mothers Artlovers, Farma v Jeskyni, Tereza Kerle, Chloé Burkiewicz a Léo Hivert, Yoryos Styl, Jakub Krejčí, Peter Bill, Martina Chudá, Christina della Justina, Be-coming Tree (Jatun Risba, Daniele Minns, O. Pen Be), Janek Rous, Kianush Faried, Yasmin Golshani, Soroush Sanaeinezhad, Yasmin Golshani, Shadi Harouni, Mandana Moghaddam, Monica Duncan & Senem Pirler, Ivar Veermäe, Tina Willgren, Kelsey Paschich & Kevin Abbott, Florine Mouge, Andrej Beštak & Anja Leko, Marta Ciołkowska