designed by Jaroslav Němec

Putovní výstava STEVEN HOLL Making Architecture odhaluje Hollův složitý a osobitý proces tvorby architektury prostřednictvím jedenácti realizovaných projektů, mezi nimiž je Winter Visual Arts Center v rámci Franklin a Marshall College v Pensylvánii; The Kennedy Center Expansion ve Washingtonu D.C.; Museum of Fine Arts v Houstonu a Maggie’s Cancer Care Center v Londýně. 

 

Práce, prezentované na výstavě, jsou seřazeny do tří tematických sekcí:

Thinking zachycuje jak akvarelové skici, tak malé pracovní modely a vzorky materiálů, které vedou k definování nápadů a tvoří základ každého projektu.

Building odhaluje proces tvorby architektury prostřednictvím modelů, objektů a fotografií pořízených během výstavby.

Reflecting zase představuje Hollovy myšlenky prostřednictvím vybraných filmových záznamů, jeho oficiálních vyjádření a publikovaných ohlasů.

 

Součástí ostravské výstavy je také prezentace návrhu nového koncertního sálu v Ostravě.

 

Výstava Steven Holl Making Architecture byla připravena Nadací Stevena Myrona Holla a její kurátorkou je Nina Stritzler-Levine.

 

Výstava vznikla ve spolupráci se statutárním městem Ostrava, Kabinetem architektury, Janáčkovou filharmonií v Ostravě a Městským ateliérem prostorového plánování a architektury (MAPPA). Záštitu nad výstavou převzali Tomáš Macura, primátor města Ostravy, Lubomír Zaorálek, ministr kultury ČR, Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a Velvyslanectví USA v Praze. Záštitu nad celoročními projekty GVUO převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo. Výstava se koná za finanční podpory statutárního města Ostrava a Ministerstva kultury ČR.