Galerie U Mloka, Laffayetova 9, 779 00 Olomouc

vernisáž: 1. listopadu 2017, 19:00

výstava: 1. – 30. listopad 2017

umělec: David „IGA“ Graygárek, Pavel Gončarov

kurátor: Eva Červenková

Olomoucké seskupení Street Fighters Vám v Galerii U Mloka představí nejnovější tvorbu. Autoři reagují na současnou street artovou scénu a street artu se věnují naplno, je to jejich život a dávají do něj vše. I když v Galerii u Mloka vystavují pošesté, tak se divák nudit nebude, kluci se neustále vyvíjí a svou tvorbu posunují dále a U Mloka bude co k vidění. David „Iga“ Grygárek představí své nejnovější obrazy, objekty a šperky, Pavel nainstaluje svou intimní galerii obrazů.

O autorech:
David "IGA" Grygárek – pracuje jako designér. Ve svém volném čase se věnuje skateboardingu, cestování a umělecké činnosti, která je inspirována streetartovou kulturou a hip hopem. Jeho spektrum designu a malování je širší. Maluje na plátna, na oblečení a boty, na beton, vyrábí dekorace z betonu a navrhuje interiér a exteriér.

Pavel Gončarov – doktor v oboru Anglická a americká literatura, zajímá ho vliv memů přenášených sémiotickými systémy na tvorbu mýtu. Povoláním tanečník. Ve své tvorbě se soustředí na hledání postupů, které mu až do té doby byly cizí. Letos se naučil bubnovat, maloval zřídka kdy a téměř netančil.