Nizozemská performerka a vizuální umělkyně Janneke van der Putten zve všechny zájemce a zájemkyně k účasti ve 24hodinové performanci a senzorickém workshopu inspirovaném plynutím času. Workshop začne za svítání a skončí při východu slunce následujícího dne.

  

Společně se zaměříme na cyklické vnímání času, budeme zkoumat vztah Země ke Slunci, přechod z noci do dne a ze dne do noci. Workshop zpochybní naše konvenční užívání elektrického světla a nechá nás zamýšlet se nad tím, co nám může přinést přítomnost a nepřítomnost slunečního světla. Bude návratem k prapůvodním způsobům oslav a vnímání našeho vnitřního vztahu k sobě, našemu okolí a vesmíru.

  

Janneke prozkoumá pardubické přírodní a městské lokality a připraví choreografii několika performancí, které se skupinou účastníků a účastnic zrealizuje během workshopu. Společně vytvoříme sbor a kolektivní tělo: budeme objevovat zvukové možnosti lidského hlasu, vytrvalost a (noční) chůzi, zážitky z kontemplace a hlubokého naslouchání, pohyby srdce, dechu, těla.

  

Vítáni jsou dospělí všech věkových kategorií. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti se zpěvem nebo vystupováním či performováním. Požadovaná přítomnost je od východu slunce v sobotu 21. 5. od 5:00 do východu slunce v neděli 22. 5 do 6:00, po tuto dobu není možné telefonovat ani využívat internet. Účastníci mohou být konfrontováni s aktivitami, které spouštějí nevědomí a limity osobního pohodlí. Část workshopu bude spočívat ve zpochybňování tvorby dokumentačního materiálu v kresbě, psaní, foto-, video- a zvukovém záznamu, jako reflexe i svědectví o zážitku. Dokumentační materiál bude potenciálně Janneke použit v další umělecké práci. Účastí na workshopu souhlasí účastníci účastnice s těmito podmínkami a jsou za sebe plně odpovědní. 

  

Skupina stráví noc buď v galerii nebo v exteriéru. Potřebné materiály a podrobnosti o místě spaní budou včas sděleny. Součástí workshopu bude závěrečná performance v neděli 22. 5. začínající kolem svítání ve 4:20 trvající do východu slunce v cca 5:01.

 

kapacita: 15 osob

více informací a přihlášení: sarka.zahalkova@gmpardubice.cz, 732 436 722