Druhé promítání z cyklu “Symbiont: Příběhy měnící se vzájemnosti”

 

THINKING LIKE A MOUNTAIN

2018, 93 min.

 

Scénář a režie: Alexander Hick

Kamera: Immanuel Hick

Německo, Kolumbie

Jazyk: Chibcha, španělština, němčina s anglickými titulky

 

TRAILER 

 

Aravakové jsou strážci lesa a ledu nejvyšších hor v Kolumbii – Sierra Nevada de Santa Marta. Poprvé v historii pozvali filmaře, aby navštívil nejvzdálenější komunity a posvátná místa v srdci území, z něhož čerpají svou houževnatou spiritualitu. Thinking Like a Mountain vypráví příběh o vytrvalé bojovnosti nutné při ochraně přírody, příběh o cestě prostorem a časem: od břehů Karibiku až ke hvězdám, od setkání předků s prvními kolonizátory až po návrat aravackých partyzánů domů.

 

BIO

Alexander Hick vystudoval výtvarné umění v Mnichově a Barceloně, a dokumentární film v Mnichově a v Ciudad de México. Je držitelem certifikátu IFMGA pro horské vůdce a spoluzakladatelem berlínského uměleckého kolektivu “Flipping the Coin”. “Thinking Like a Mountain” je jeho druhým celovečerním filmem.

 

OCENĚNÍ

Film byl představen v mezinárodních soutěžích Vision du Reel (Švýcarsko), DOK.fest (Německo), Max Ophüls Film Festival (Německo), Autrans Film Festival (Francie) nebo Astra Film Festival (Rumunsko). V roce 2019 byl na přehlídce etnografického filmu EthnoCineca nominován na cenu “Excellence in Visual Anthropology”. Série projekcí a diskuzí SYMBIONT – Příběhy měnící se vzájemnosti vzniká ve spolupráci s Anthropictures a NFA – kinem Ponrepo. Kurátorem je vizuální antropolog Pavel Borecký.

 

Pro více informací navštivte web Agosto Foundation