Radka Valentin - Terapie

Radka Valentin studovala na Technické univerzitě v Liberci textilní a oděvní návrhářství, dále pokračovala krátce na FAVU v Brně v ateliéru malba 3, odkud se vrátila k textilnímu návrhářství na VŠVU v Bratislavě, kde vystudovala navazující magisterské studium v ateliéru oděvního designu.

Textilnímu návrhářství se věnuje i po studiu a 7 let působí jako odborný asistent na Katedře designu Textilní fakulty na Technické univerzitě v Liberci.

Tvorbu Radky jste mohli vidět na různých workshopech, výstavách, módních přehlídkách a prodejních design marketech po celé České republice.

Důležitou roli v její textilní a oděvní tvorbě hraje materiál a často se jím nechává inspirovat. Kromě textilní tvorby se ale Radka také ráda pouští do dalších uměleckých vyjádření, například malby či performance. Média volí s ohledem na zpracovávané téma. Tvorba je pro ni hlavně způsobem terapie, při které se vyrovnává s různými tématy, jež se jí zrovna dotýkají. Řeší například sledování, kterému jsme díky intenzivní komunikaci v digitální době všichni podrobeni, nebo téma odstranění ega v naší silně individualizované společnosti.