Galerie U Mloka představuje volnou tvorbu studentky Fakulty umění v Ostravě, zastoupenou cyklem olejomaleb a černobílých fotografií s názvem ,,Tichý příběh“, jehož část vznikla při pobytu na studijní stáži v Polsku. Autorka si důvtipně pohrává s iluzí, kterou navozují všední věci zobrazené v nezvyklých polohách. Tímto zde vzniká nově vytvořený skrytý příběh, pod kterým pozorovatel objevuje jiné reality.

Námětově se „Tichý příběh“ zaměřuje na lidské tělo, které ovšem pojímá jako neživou hmotu, jako neživý neosobní předmět nazíraný v nezvyklých úhlech a pozicích, který má být prostředkem k mikroskopickému zkoumání. Falušiová tentokrát nese kůži na trh – objektem se stalo její vlastní tělo. Velkoformátová plátna prokazují nejenom vysokou úroveň malířského umění mladé autorky, připodobňovaného k fotorealismu, ale navíc i schopnost nahlédnout pod povrch viděného, vyvolávat v divákovi otázky a nechat ho luštit poodhalená tajemství obrazů, čímž ho vtahuje do jejich dění. Zastoupené malby a fotografie jsou nejnovějším uceleným souborem, který vzešel z dílny Lenky Falušiové, přesto již nyní vytvářejí pevnou protiváhu k nefigurální tvorbě, zejména grafické, která v autorčině díle donedávna převažovala.

Lenka Falušiová (*1988 v Bruntále, žije ve Vrbně pod Pradědem). Studia: 2003-2007 Střední umělecká škola Ostrava, od 2008 OSU Fakulta umění (volná grafika u prof. Eduarda Ovčáčka), 2009-2010 Akademie Sztuk Pieknych ve Warszawie (volná grafika u prof. Rafala Strenta).
Kolektivní výstavy: 2002 výstava absolventů ZUŠ v Bruntále, 2003 výstava maleb v bruntálském divadle, 2005 ex libris na XI. Tienále v Chrudimi (navržení na ocenění ve studentské kategorii), 2007 linoryt na výstavě Grafika roku v Praze, 2010 výstava studentských prací Akademie Sztuk Piekných ve Warszawie, 2010 výstava grafik z workshopu Barevný linoryt (pod vedením Ing. Pavla Piekara), 2011 linoryt na výstavě Grafika roku v Praze.
Samostatné výstavy: 2003 výstava grafik v ZŠ Vrbno, 2008 výstava grafik a maleb v Hospodě u Musea ,,Ponorka“ v Olomouci, 2009 výstava cyklu maleb ,,Your face“ v Olomouci.