Jaroslava Kadlecova / GEOMETRIE

Fernanda D’Agostino, Linda Čihařová, TEURK, Chemical Bouillon, Laura Victoria Delgado, Florian Grond and Jaro Dufek / ART AND SCIENCE

11. 03. 2015 – 21. 03. 2015

Tina B. se po roce cestování po Evropě vrací do Prahy. Díky svému neochvějnému odhodlání pro výstavy mezinárodního současného umění neváhá cestovat i do těch nejodlehlejších koutů. Pražskému publiku nyní v Galerii Vernon představí kolekci video-artu spolu s tvorbou mladé české umělkyně. Soubor artových videí s tématem ART AND SCIENCE – Umění a věda byl během uplynulého roku uveden na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Izraeli.

Videa z tvorby mezinárodních umělců – Fernanda D’Agostino, Linda Čihařová, TEURK, Chemical Bouillon, Laura Victoria Delgado, Florian Grond, Jaro Dufek – se zabývají vzájemnou interakcí umění a vědy.

Zkoumání a prezentace vědy z pohledu umění se během posledních dvou desetiletí stala oblíbeným uměleckým paradigma. Nezastavitelný a neustálý technologický pokrok pronikl všemi uměleckými médii, včetně videoartu, jehož kořeny sahají do druhé třetiny 20. století. Soubor videí Tiny B. nabízí pozoruhodný pohled na krásu a estetiku v rámci vizuálních aspektů vědy. Vystavená díla jsou ovlivněna genetikou, molekulární biologií, žijícími organismy a lidským tělem. Jaroslava Kadlecová (1987, Česke Budějovice) studovala AVU (mentoři: Vladimír Skrepl, Marcus Gaiger, Jiří Příhoda) a Middlesex University v Londýně (ateliér u Sonia Boyce). Účastnila se četných skupinových výstav v České Republice (Meet Factory, GAVU, AVU, NoD, Veletržni palac), Německu, Velké Británii, Švýcarsku a Japonsku. V posledních dvou letech se konaly její tři sólové výstavy: NoD, Praha (kurátor Jiří Machalický), Art festival, London (Middlesex University), ve vlastním ateliéru na AVU. Žije a pracuje v Praze.

Vernisáž se koná 11. 3. 2015 v 18.00 v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5.

SPECIÁLNÍ DE'LONGHI COFFEE STUDIO Pro tuto příležitost jsme přichystali zvláštní program společně s naším hlavním sponzorem, jedním z předních výrobců kávovarů, firmou De'Longhi. Špičková italská kvalita, průkopnický design, záruka dokonalé přípravy kávy – díky tomu patří De'Longhi ke skutečně celosvětovým odborníkům na kávu. De'Longhi postaví v Galerii Vernon své designové studio, ve kterém si budou moct návštěvníci prohlédnout jejich charakteristicky a stylově provedené kávovary. Připravíme navíc také dva workshopy, na nichž budou profesionální baristé účastníky školit, jak správně připravit kávu. Workshopy se budou konat v Galerii Vernon 13. a 20. 3. 2015 a je třeba se na ně registrovat.

O TINA B. Pod jménem TINA B. se skrývá mezinárodní festival současného umění s důrazem na kvalitu a originalitu vystavovaných děl. Název TINA B. v sobě nese dva významy. Vedle této fiktivní ženské postavy, která každým rokem mění svou image, láká příznivce současného umění k návštěvě české metropole a současně expanduje a šíří svou osvětu za hranice České republiky, představuje TINA B. i akronym This Is Not A Biennale. Postava TINY B. je charakteristická svým odhodlaným postojem bojovat za osvětu současného umění, pro které je ochotna cestovat do nejvzdálenějších koutů země, jen aby dokázala téměř nemožné. Po dobu své osmileté existence představil festival více než 600 světových umělců ze všech koutů světa. Festival každoročně přivádí zahraniční publikum i umělce do Prahy, ale sám se také do zahraničí vydává. V minulých ročnících se TINA B. konala například v italských Benátkách, Miláně, Anacapri, v německém Lipsku či v polském Gdaňsku. Více informací na www.tinacontemporary.com.