Výstavní projekt Ve dvou se to lépe táhne je malým nahlédnutím do neustále se vyvíjejících lidských interakcí na bázi propojenosti/napojenosti, výpomoci a na straně druhé přílišného individualismu. Nesčetné projevy, funkce, úkoly, honba za vysněným pokladem doby. Všudypřítomný chtíč za úspěchem se stal hybnou silou materiální kultury a nutnosti být jako jedinec výjimečný. Ale kdo sám unese 25 kg písku?

 

Projekt je tvořen dvěma výstavami autorů pospojovaných určitou podobností, ve které je cítit potenciál možného napojení. Vizuální zobrazení zaměřující se na každé duo zvlášť v závěru vytváří celek. 

 

První dvojicí je Anežka Součková a Denisa Ponomarevová s výrazovým prostředkem kresby zaznamenaný bodem a táhnoucí se linkou v Basement Gallery. Druhé duo tvoří Jan Bražina a Kristýna Matalová pomyslně navázané určitou tělesností a fyzičností, kterou bude možné vidět v Basement Studiu.

 

koncepce výstavního projektu: Radka Částková 

grafika: Robin Michenka

kurátorský team: Basement Project

 

LOKACE:

Basement Gallery (Univerzitní 3, Umělecké centrum UP) 

Anežka Součková, Denisa Ponomarevová 

 

Basement Studio (Dobrovského 1038/35, Lazce)

Jan Bražina, Kristýna Matalová 

 

—————————————–

Za finanční podpory Olomouckého kraje, Statního fondu kultury ČR, Statutárního města Olomouc a Univerzity Palackého Olomouc.