Interaktivní divadelně-zážitková hra, výstava o věčném opakování neopakovatelného, experimentální elektronika nebo dechberoucí performance, to vše a ještě mnohem víc vás čeká na listopadovém Veřejném domě. Budete proplouvat prostorem a vaše smysly bude atakovat divadlo, výtvarné umění, hudba i prezentace našich rezidenčních umělců. Vrchol letošní sezóny startuje 24. listopadu v 19:00, vstup zdarma!

TIME AFTER TIME 
Galerie MeetFactory uvede skupinovou výstavu Time After Timeinspirovanou Nietzscheho myšlenkou o věčném návratu. Svoje díla představí: Manon de Boer, Kara Rooney, Ben Landau, Cristina David, Martin Vongrej, Marie Lukáčová & Jakub Roček, Jaro Kyša, Viktor Frešo, Rona Stern, Khalifa Ababacar Dieng, András Cséfalvay.Součástí výstavy je také výstavní projekt Pivot Markuse Hanakama a Roswithy Schuller v Galerii Kostka.   

PIVOT
Umělecká dvojice Markus Hanakam & Roswitha Schuller promění Galerii Kostka v tajemný prostor, ve kterém představí nové video odkazující k historickým modelům zobrazování a jejich transformaci. Projekt je součástí skupinové výstavy Time After Time v Galerii MeetFactory.   

SKYLAB 
Ve zkušebně Divadla MeetFactory bude probíhat interaktivní zážitková hra Anděly Blažkové a Pavla Kozohorského, během níž bude každou hodinu vyslána skupina 12 osob na vesmírnou misi, kde změří svoje síly se zákeřným androidem. Kapacita představení je omezena na 12 diváků, hru budeme během večera 5-krát opakovat, rezervujte si své místo na rezervace.divadlo@meetfactory.cz 

PERFORMANCE 
Divadelní sál bude patřit speciální performance naší americké rezidentky Kary Rooney.   

HUDBA
Hudební sál obsadí se svojí experimentální produkcí vůdčí postava švédské elektroscény Peder Mannerfelt, kterého doplní Jamal Moss alias Hieroglyphic Being, jehož jméno je neoddělitelně spjato s chicagskou acid house a techno scénou. Součástí večera bude také vernisáž instalace multimediálního umělce Gila Delindra, který kombinuje surové prvky a vlastní analogové procesy do silně sugestivních zvukových forem.   

Vystoupení Pedera Mannerfelta a instalace Gila Delindra jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.   

OPEN STUDIOS
Naši rezidenti na celý večer otevřou svoje ateliéry, aby ukázali, na čem právě pracují. Těšit se můžete na: Karu Rooney (US), Garance Malivel (FR), Urban Space Epic (US), Radu Orelana (RO), Markuse Hanakama & Roswithu Schuller (AUT), Gila Delindra (DE), Eszter Sipos (HU), Marii Lukáčovou & Jakuba Ročka (CZ) a Viktora Valáška (CZ)   

A JEŠTĚ VÍC… 
Ve druhém patře budou prezentovat v rámci instalace s názvem Zeichnung raumüber II. společné česko-německé projekty Michal Škapa, Jens Besser a host, Sylvia Pásztor, Marek Rubec a Lucie Rubínová, Jan Matoušek představí projekt Magio Works, zaměřený na výzkum prostoru grafického designu, typografie a městské struktury a dojde také na projekt Full Capacity.   

VSTUP ZDARMA