7.února budeme na Wakushoppu svědky oslav desátého výročí vzniku dnes již zaniklé formace Marináda dekorativních aspektů. Vystoupí taktéž zahraniční delegát Yury Bulka, rezident Agosto Foundation.

Yury Bulka, umělec a hudebník, původně vystudoval muzikologii a hru na klarinet na Státní hudební akademii ve Lvově. Brzy se začal věnovat elektronické hudbě, novým technologiím a programování, jejichž propojování hraje v jeho tvorbě a výzkumu důležitou roli.

Bulka se sám považuje za „ochránce soukromí” – kryptologa a „anti Velkého bratra“. Jeho práce reaguje na problematiku digitální bezpečnosti, hnutí za svobodný software a open source technologie.

Programování využívá k tvorbě flexibilních a komplexních hudebních struktur (PureData, Max/MSP, SuperCollider). Od roku 2009 pravidelně vystupuje na festivalech a koncertech včetně EM-Visia (Kyiv, 2009), Ars/Vox Electronica (Lviv, 2011, 2012, 2013, 2014), Tetramatyka (Lviv, 2013), Simultan (Timișoara, 2015), a AudioArt (2016).

V roce 2016 získal stipendium (Gaude Polonia) na krakovské hudební akademii. Ve své tvorbě používá výhradně volný (svobodný) software a publikuje pod volnými licencemi.