WIDT

Sesterské duo WIDT (Antonina Nowacka, Bogumila Nowacka) představí nejnovější koncept svého audiovizuální vystoupení. Performance bude pracovat s konceptem abstraktní opery – s nonverbální narativitou, oscilující mezi koncertem, performanci, instalací a videoartem.

 

Vystoupení proběhně živě a online na stránkách Vašulka Kitchen Brno a Facebooku. 

 

WIDT je audiovizuální projekt sester Antoniny Nowacke (zpěv a živý processing) a Bogumily Nowacke (vizuál). Každé vystoupení WIDT je speciálně přizpůsobeno konkrétnímu času a prostoru a odkazuje na univerzální kvality a procesy. Široký rozsah hlasu a organický tok analogového videa a zpětná vazba v duchu minimalismu umožňuje vytvořit dynamické kompozice, které jsou jemné a nepolapitelné, zároveň nesmlouvavě nekompromisní.

 

Sestry jsou součástí audiovizuální kapely TEYAS s berlínským producentem Christophem De Babalonem. Jejich album s názvem TEYAS vyšlo na podzim 2018 na Bocian Records. V roce 2019 založily hudební skupinu Mentos Gulgendo.

 

Duo WIDT vystupuje na festivalech undergroundové a avantgardní hudby jako KRAAK Festival [BE], Counterflow Festival [UK], Shiny Toys Festival [DE], UH Festival [HU], UNSOUND Festival [PL], mezi umělci jako Hermann Nitsch, Charlemagne Palestine, David Behrman, Księ życ, Mats Gustafsson, Pierre Bastien, Sue Tompkins, Christoph De Babalon, Benedict Drew, Johannes Bergmark, Raphael Roginski, Francesco Cavaliere.

 

Projekt je financován Ministerstvem kultury České republiky.

 

www.vasulkakitchen.org 

www.widt.pl