Milan Mikuláštík je na současné české výtvarné scéně často skloňované jméno, které jste mohli slyšet v souvislosti s termíny politické nebo angažované umění, skupina Guma Guar či kontroverzní kurátor. Jak moc šokující výstavy vytváří, do jaké míry je pro něj důležité být součástí jedné z předních aktivistických uměleckých skupin a o čem přemýšlí ve své vlastní tvorbě, jsou otázky, kterých se debata s ním i workshop budou týkat.

V současnosti se Milan Mikuláštík jako kurátor Galerie NTK kromě vlastních projektů podílí i na různých architektonických výstavách zde pořádaných. Linie umění-politika-architektura tudíž bude hlavním tématem říjnového worshopu. Workshop se uskuteční 16.10.2010 od 15.00 v Galerii NTK (Technická 6, Praha 6). Nenechte si ho ujít!

UMakArt: You Make Art je platformou pro setkávání se současnými umělci a současným uměním. Projekt je realizován skupinou mladých lidí za podpory programu EU Mládež v akci a je také určen (nejen) mladým lidem bez ohledu na jejich zaměření či zkušenosti s uměleckou tvorbou. V rámci projektu je interaktivním způsobem představována současná umělecká scéna a také alternativní galerie či prostory v Praze a okolí. Workshopy, které se konají jednou měsíčně, vždy představí umělce nebo uměleckou skupinu současné nejmladší generace. Účastníci akce mají možnost se tvůrčím způsobem setkat s aktuální výstavou nebo zajímavým prostorem a vytvořit vlastní či kolektivní dílo, vždy na určité téma (například vztah výtvarného umění a hudby, tělo jako prostředek k tvorbě, kde jsou hranice umění…). Mají příležitost nahlédnout do tvůrčího myšlení mladých umělců a uměleckých skupin, seznámit se s jejich postupy, inspiracemi, názory a zároveň se v rámci workshopu sami kreativním způsobem vyjádřit. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k využívání tvůrčího potenciálu nejen v umění. Všechny workshopy jsou pro účastníky zdarma.

Více informací na

www.youmakeart.cz
info@youmakeart.cz
produkce@youmakeart.cz