grafický design: Anna Chrtková ml.

Nastavit čas. Hojení.

 

Umění (a umělci*kyně) může být unavené, prekarizované, politicky neviditelné, ekonomicky neaktivní a nedostatečně výdělečné – i tak ale disponuje privilegii sociálních struktur, vzájemných vazeb a těsné blízkosti všech aktérek a aktérů.

 

Aftercare je momentem, který dovoluje zpracovat intenzivní zážitky po formativní události a nabízí tak specifickou možnost nastavit čas; chvíle reflexe, hojení ran, vyřešit nedorozumění. Událost Y: Aftercare vyzdvihuje nutnost takové časové nadstavby, akcentuje váhu toho, co se stane až po. Co se děje po protestu, po události, po tom co za sebou zavřeme dveře svých domovů, po tom, co usneme. Co se s námi stane po zážitku z “díla”, po zkušenosti z performance?

 

Společně se šesti umělkyněmi a umělci chceme hledat způsoby, jak umělecké výstupy a produkty provázat důrazem na dlouhodobé konání, specifickou činnost, konkrétní práci. Z vystavování dokončených děl svou pozornost přesouváme na ukazování jednotlivých (uměleckých, performativních) praxí. Nechceme umění jenom zkonzumovat a pak si od něj odpočinout; chceme ho plně přijmout do našich životů.

 

umělci*kyně: Aloïs Yang, Marie Lukáčová, Martin Pondělíček, Tereza Silon, Jana Preková, Isabela Grosseová

teorie: Tone Gellein

kurátoři*rky: Anna Chrtková st., Petr Dlouhý, Franciska Siegriest