Zahradní vodoléčba na Kafkárně je společným projektem Lucie Králíkové (Efemér) a Terezy Silon. Inspiruje se odkazem českého lázeňství, zejména praxí praotce vodoléčby Vincenze Priessnitze a Sebastiana Kneippa. Současně však zkoumá vztah člověka a vody v centru velkého města. Minulé léto probíhaly lázeňské procedury na břehu řeky Vltavy, letos je umělkyně přesunují do divoké zahrady Kafkárny. 

 

V květnu spěje jaro ke svému vrcholu, zahrada osvěžena vydatnými dešti rychle bují, je plná síly a radostné energie. Po velmi dlouhé zimě strávené v prostoru města nyní poskytuje unavené lidské mysli i tělu ozdravné útočiště. Kádě a konve naplněné chladnou vodou, hořící oheň, sluneční paprsky, uklidňující zelený interiér starých dřevin a šťavnaté čerstvé byliny, stejně jako fígle již dávno zapomenuté s ingrediencemi ze spižírny jsou tentokrát hlavními léčebnými nástroji zahradních lázní. 

 

Jarní očista a celková obnova organismu bude mít podobu aktivizačního otužování, prokrvování, zahřívajících zábalů, bylinných napářek a oplachů, jemných masáží obličeje, ale i bezstarostného odpočinku a snění v magické zahradě. Potřebnou intimitu zajistí lázeňská architektura od architektů ze studia MAK!. Ve svém lázeňském programu poskytuje projekt Vodoléčba zážitek péče a kolektivní tělesné radosti a odpočinku.

Zahradní vodoléčba na Kafkárně se uskuteční v rámci symposia COMMUNITY Centra umění a ekologie UMPRUM, které je financováno v rámci Fondů EHP 2014–2021 (program Kultura).