Instalace v NGP

Komentovaná prohlídka výstavy Alberto Giacometti z pohledu Georginy Papathanasiou, architektky a spoluautorky architektonického řešení výstavy, a Veroniky Wolf, ředitelky Sekce prezentace, marketingu a komunikace NGP.

 

O přípravách projektu, spolupráci, architektuře výstavy a uměleckých dílech již první sobotu v měsíci.

 

Georginou Papathanasiou je architektkou a zakladatelkou Atelieru Architecture and Design (Atelier A&D). Mezi lety 1996 a 2017 byla součástí týmu v ateliéru Eva Jiřičná Architects. Ve své praxi se mimo jiné výrazně věnuje navrhování interiérů a architekturám výstavních prostor. Spolupracovala s prestižními muzei a galeriemi (např. Victoria & Albert Museum v Londýně, Historical Society Museum v New Yorku). Eva Jiřičná a Giorgina Papathanasiou navrhly pro Národní galerii Praha architekturu a design výstavy Alberto Giacometti.

 

Veronika Wolf působí v Národní galerii Praha na pozici ředitelky Sekce prezentace, marketingu a komunikace. V letech 2010–16 byla ředitelkou Lobkowiczkých sbírek. Předtím pracovala v The Bettie Morton Gallery v Londýně a Peggy Guggenheim Collection v Benátkách.

 

Cena: 330 Kč, snížené 200 Kč pro studenty a seniory, 50 Kč členové Klubu přátel NGP 

Doba trvání: cca 60 min. 

Místo setkání: v 1. patře u návštěvnických výtahů 

Jazyk: prohlídka proběhne v anglickém jazyce 

Rezervace na GoOut.cz