11:30–14:00 Otevřená knihovna v INI prostoru s Terezou Silon. Vybrané knihy o léčení, zrušení kultury trestu a vězeňství, rostlinách a vztazích. Můžete si také přinést své vlastní knihy ke čtení a sdílení.

 

18:00 Apotheca & Loveage: Intro s následující diskuzí, jejíž fascilitátorkou bude na pozvání rezidentky instruktorka jógy Ewelina Vlček Chiu, která s Terezou utváří projekt Loveage. Po diskuzi bude následovat skupinová meditace.

 

Otevřená diskuze bude cílena na prozkoumávání prvních dvou stezek jógy: yamy (abstinence) a niyamy (observace). Záměrem setkání nebude pouze zjistit, jaká je jejich povaha, ale i zkoumání toho, jak o nich můžeme uvažovat v našem vlastním, současném kontextu. Ačkoliv se v průběhu dvou tisíc let mnoho změnilo a mohlo by být složité, či dokonce téměř nemožné, ulpívat na konceptech tak, jak navrhoval Patanjali, neznamená to, že jsou to koncepty zastaralé, nebo že nám nejsou k užitku v naší každodennosti. Potřebujeme s péčí přezkoumat a zvážit hodnotu, kterou pro nás osobně mají.

 

Ewelina Vlček-Chiu je certifikovanou jóga instruktorkou. Zajímají ji schopnosti našich těl vést nás k prožitku vnitřní rovnováhy a ticha v chaotickém světě. Její praxe bývají většinou smíšením momentů, ve kterých je tělo vyzváno k rozptylu do dynamických, energizujících toků. Je součástí dua Loveage spolu s Terezou Silon. Loveage kombinuje rostlinné rituály s jógovými praxemi a meditací a snaží se tak vytvořit přechodné komunity kohokoliv a jakékoliv tělo. Ewelina je také hudebnice, skladatelka a producentka. Je známá jako součást witch-wave dua ba:zel, a také jako sólová performerka v experimentálně-popovém projektu Ai fen. Pracuje zároveň jako sound designérka a svými zvuky vytvořila podkresy pro filmy, podcasty, umělecké instalace a performance.

 

Tereza Silon je druhou polovinou projektu Loveage. Umělkyně, výzkumnice a bodyworker*ka a současná rezidentka INI. Tereza rozšířila pozvání Ewelíně a bude připravovat čajovou směs pro rezilienci, stejně jako příjemné prostředí pro diskuzi.

 

K participaci prosím napiště rezervaci na loveage.space@gmail.com a přijďte s PCR testem i očkováním. Kapacita je omezena na 10 osob.

 

Akce je realizována díky podpoře Ministerstva kultury, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.