Jak nás Eberhard Havekost vede k zamyšlení se nad současným vizuálním světem? Proč si za své náměty bere i reklamní fotografie? A čím Havekosta fascinoval malíř a ilustrátor Zdeněk Burian?

Další z komentovaných prohlídek výstavy Eberhard Havekost. Logik s ředitelem Galerie Rudolfinum Petrem Nedomou se koná 18. května od 18:00.

Vstup zdarma pro členy Klubu Galerie Rudolfinum a ke každé zakoupené vstupence na výstavu Eberhada Havekosta.
Vstupenky je možné zakoupit i online na serveru GoOut.cz.
Galerie bude jako každý čtvrtek otevřena až do 20:00.

Výstava obrazů nazvaná Logik je autorským výběrem prací Eberharda Havekosta (1967, Drážďany) za posledních přibližně deset let. Autor zde pracuje s materiálem, jenž nás denně obklopuje, ať už v žité či zprostředkované realitě.
Předlohou pro umělcovu precizní malbu jsou především televizní či tištěné reklamy nebo vlastní fotografie, v nichž se opakovaně objevují motivy přírody, portrétu a lidské figury, architektury. Prvek opakování je v Havekostově tvorbě důležitý stejně jako neustálé sledování proměny času. V souvislosti se současným obrazem se musíme znovu ptát, co je to motiv, co název, forma a obsah. Havekostovo dílo tyto otázky pojímá netradičním způsobem, který se vymyká jednoznačné kategorizaci.