Pragovka Gallery srdečně zve na další doprovodný program výstavy Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a Maro Hajrapetjan v prostorách Pragovka Gallery Foyer a on-line. Tentokrát se můžete těšit 25. 3. v 18:00 na přednáškový blok Neviditelné přednášky Kateřiny Svatoňové a Jana Raka. Sledujte nás na facebooku Pragovka Gallery

 

Kateřina Svatoňová se v přednášce Zviditelňování neviditelného: Audiovizuální média v rukou okultních nauk a spiritismu zaměří na dějiny vývoje exaktního a rozumového chápání světa a následného rozostřování hranice šarlatánství a vědy. Vytvoří tak analogii k médiím jako je fotografie nebo film.

 

Etablovaný fyzik Jan Rak, jenž má za sebou dlouhodobé působení v zahraničí, např. na finské University of Jyväskylä, se bude v přednášce zabývat otázkou neviditelnosti z pohledu fyziky.

 

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury, městskou částí Praha 9.

Mediálními partnery Pragovka Gallery jsou ArtMap, jlbjlt.net, Radio 1, informuji, Proti šedi, GoOut, artalk.cz, Rádio DAB Praha a Místní kultura ArtRevue.