V situaci, kdy jsme jako umělci a umělkyně přišli/y o možnosti vystavovat v galeriích, převezmeme na sebe další důležitou roli umění, kterou je služba.

  

Rozhodli/y jsme se z Galerie AMU vyextrahovat výdejní okénko a po dobu výstavy v něm budeme od 13:00–17:00 (za dobrovolný příspěvek) nabízet fragmenty semestrálních prací studentek a studentů CASu (sošky, stilly, keramické instalace).

  

Výdejní okénko v Galerii AMU má několik funkcí: komentuje vztah umění a jeho reprezentace, je sociálním aktem komunitního charakteru, prodejnou s upomínkovými předměty, vstupenkou na projekce a také podpůrnou sbírkou.

  

Rádi bychom dali/y najevo svůj nesouhlas s rozhodnutím polské vlády zakázat ve své zemi potraty, a tak výtěžek GIFTSHOPu pošleme na účet organizacie Ciocia Czesia.

  

S dodržením předepsaných rozestupů a na čerstvém vzduchu tak budete moct pomoct a zároveň shlédnout klauzuru CASu.

  

Výtěžek z prodeje artefaktů GIFTSHOPU bude věnován organizaci Ciocia Czesia – skupině, která se rozhodla založit svépomocnou podpůrnou síť pro osoby z Polska, kterým je upírán přístup k bezpečným a legálním interrupcím.

(https://zrzutka.pl/ykc4uf

  

GIFT SHOP – benefice pro Ciocia Czesia

Největší dárek, který můžeš někomu dát je tvůj Č/CAS

9. – 14. 2. 2021

Vystavující: Eliška Lubojatzká, Jáchym Ozuna, Alex Sihelská, Adrián Kriška, Aleš Zůbek, Klára Kacířová, Anežka Horová, Martin Dušek, Alena Kolesnikova, Lála Myslíková, Marie-Anna Šulc Hajšman, Matěj Pokorný, Ester Grohová, Tereza Chudáčková, Marina Hendrychová

Výstupy z dílen Centra audiovizuálních studií FAMU v Praze.