Operu pro čtyři autobusy, polévku z nukleární války a další podivuhodné laskominy mezi dadaismem a moderní hudbou budete moci zažít v prvorepublikové Ville P651 v pražských Střešovicích 21. 11. až 1. 12. 2018. 

 

Výstava oceňované německé umělkyně Gisely Weimann (*1943) představí její akce a happeningy v galeriích a ve veřejném prostoru za posledních 25 let. V úterý 27. 11. výstavu doplní artist talk a výstřední hudebně-taneční představení v duchu dadafuturismu. Budete moci zažít jedinečná performance, které Gisela Weimann vytvořila se svými dlouhodobými spolupracovníky z řad skladatelů, mimo jiné také s Friedrichem Schenkerem a Pauline Oliveros.

 

Laureátka Ceny německých kritiků za výtvarné umění se ve svých akcích navrací k uměleckým výrazům dada-futurismu. Upozorňuje na znovupovstávání hrozeb nacionalismu a všeobecné společenské nesnášenlivosti. Její díla kombinují humorný až ironický odstup se společenskou naléhavostí. Výstava, organicky zakomponovaná do interiéru Villy P651, nás upozorňuje na to, že válka začíná už v našem obýváku.

 

www.neiro.org

 

20. 11. 18:00 | Vernisáž (vstup volný)

27. 11. 18:30 | Artist talk: Práce s multimédii v tvorbě Gisely Weimann (vstup volný)

27. 11. 20:00 | Performance & koncert (vstupné 250 Kč plné / 180 Kč snížené – předprodej GoOut)

Otevírací doba výstavy: Po-pá 15:00-19:00, So-Ne 11:00-19:00

 

Individuální prohlídky mimo otevírací dobu a komentované prohlídky s umělkyní jsou možné po domluvě. Kontakt pro rezervace tel. 607112166.

 

GISELA WEIMANN

Gisela Weimann je multimediální umělkyně působící v Berlíně, která se zabývá především malbou, fotografií, grafikou a uměním aplikovaným ve veřejném prostoru. Vystudovala malbu na UdK Berlin, grafiku a experimentální fotografii na Royal College of Art v Londýně, film na San Francisco Art Institute. V roce 1989 získala cenu katalogu GEDOK. Ve své tvorbě předkládá k diskuzi rozličná politická, především feministická, témata, zkoumá vztah umění a společnosti. Její mezinárodní kariéra zahrnuje sólové výstavní projekty a akce ve veřejném prostoru ve Španělsku, Rusku, Mexiku, USA, Maroku, Francii, Itálii, Německu a České republice. www.giselaweimann.de

 

Akci pořádá NEIRO Association for Expanding Art z.s. za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrát hl. města Prahy, Česko-německého fondu budoucnosti, Berlin Städtepartnerschaften, Institut für Auslandsbeziehungen a Hlavního města Prahy.