Klubovna 08:

Adrian Altman / Treat Me Like Trash, Cause That’s All I Am

Kurátor: Jakub Hošek

5. 7. – 19. 7. 2019

 

Voprejskaný vrata s nápisem dead inside se škvírou, ze který čouhaj pařáty, který se drásaj ven. Ven do světa, kde už nikdo nežije. Lidi planetu vydrancovali. Kupy s milionem odpadu, kterým se můžeš přežrat až praskneš, baby. Jídlu – “erotice stáří” – odstřihli křídla, z jeho těla udělali sochy a vystavili je v galerii zmaru. Co nenajdeš, nemáš. Co nevyhodili, nezpracuješ. Budeš žít, ale ne na dlouho. Je sucho, všude hoří a ty to jdeš zkusit napravit. Jsi naivní, ale odhodlanej… ale když zavřeš oči, všude jsou barvy a všude hraje hudba.

Konťák za odvoz, tobogán na Petynce, 40° ve stínu, Břevnov-Letná-Staromák, dokonalej anti-pohyb, Shakira, jedovatý kapky deště, Anton vs. U skřetů, hromada bio jogurtů za 80,-, žampiony, racio trauma, spočko, cajk, Vertumnus.

Člověk celej život čeká, že něco přijde – ňákej zlom!

A vono nepřijde vůbec nic – jenom ten zasranej konec.

Adrian Altman je poháněnej nesmyslností těch druhejch, těch, kteří nepochopěj krásu, ovlivněni sobectvím a ziskem. V obnovený klubovně do toho půjde znova a rozhodně do sebe nenechá kérovat.

(Jakub Hošek)

 

Vlajka:

Wim de Pauw / Transmogrifier

kurátor: Robbin Heyker

5. 7. – 13. 9. 2019

 

Modrotisk zobrazuje čtyři sousední strany rozložené plastiky, rozříznuté na polovinu a umístěné pod sebou tak, aby odpovídaly svislosti vlajky. Tři čísla a písmeno odkazují ke dvěma tiskům a textu umístěným na původním objektu. Ty jsou ale jenom pozůstatky výchozí podoby bez bližšího určení. Meřítko modrotisku k plastice 1:1 odkazuje k anglickému termínu “flat double” použitému samotným autorem. Holandské slovo “plat” je ekvivalentem anglického “flat” (byt). Překlad se stává návrhem, vlajka oznámením a socha nepřítomností. 

(Wim de Pauw)