The White Room srdečně zve na komentovanou prohlídku výstavy Nakop nás anděl s autorkami Barborou Bálkovou, Evou Nádvorníkovou a Radkou Šitner. Přítomna bude také autorka koncepce výstavy, Kateřina Adamová,
Úterý, 23.1. 2018 v 18:00.

Tématem výstavy je otázka, co pojí tyto tři ženy a jejich tvorbu? Jedná se o tři osobité studie ženy, ženy celistvé i rozporuplné. Všechny tři umělkyně zaujímají svůj vlastní úhel pohledu: Studie ženy od chvíle jejího stvoření, od momentu stvoření biblické Evy tak, jak ji vnímá právě Eva Nádvorníková, od momentu, kdy si poprvé objala kolena, kdy si uvědomila svoje tělo, že něčím je a že něco cítí.
Byla vržena na svět, byla vykopnuta do světa, stejně prostě, jako slavnostně, provázena výbuchem květin a barev padala do vzduchoprázdna oslepujícím světlem letního dne i teplou, tmavou a tajemnou nocí.
Žena, která spadla tak náhle, hledá od té doby pro své tělo i klid duše.
Hledá ho s plným vědomím, v příbězích ostatních lidí, v symbolistních portrétech, vlastně spíš víc studiích duše, než samotné tváře člověka, hledá i v mystických krajinách plných podivných zvířat, útvarů, stromů a temných jezer od Radky Šitner.
Hledá ho ale i v nevědomí ve fotografiích Báry Bálkové, v jejích snech, kdy projíždějící na koze za pravého poledne po návsi nese v ruce smuteční věnec. A nebo v noci, v doupěti u staré čarodějnice, která možná bude vědět, kudy dál? Kudy se vydat? S čím počítat? Co si vzít s sebou a co udělat, abychom dojely včas.
Hledá ho s mapou obtištěnou do větvoví stromů, labyrintem srážek a nových a nových spojnic osudů a změtí čar a barev, kde místy probleskuje denní světlo a v noci silná a tajemná tma.