Zveme na další korzování Pragovkou. V rámci programu budete moct navštívit komentovanou prohlídku s umělci a kurátory probíhající výstavy, zjistit, co u nás na rezidenci vytvořila umělkyně Tanya Shtykalo. Nebude chybět umělecká performance i program pro nejmenší.

 

17:00 Workshop pro děti s Martinem Vlčkem – Vzory a vzorce. Není vzor(ec) jako vzor(ec), a to je jenom dobře. Ve výtvarné dílně inspirované výstavou Urge a jemně propletenou s výstavou v přízemí se zaměříme na tvorbu šablon a koláží, malbu či kresbu. Nahlédneme na vzory a vzorce jako na dekoraci, útržek z nekonečna, či pravidla ve společnosti známé i neznámé, blízké i vzdálené třeba na druhém konci světa.

 

18:00 Představení výsledku rezidence Tanyy Shtykalo – We will raise Kalina.

 

18:30 Performance Vladařka. Sedm protagonistek tu zažije vzestup a pád, což jsou stavy související s vládnutím a mocí. Klíč však nespočívá v poměřování sil, ale v celkove kolektivní zkušenosti proměny cyklů, ve které jsme si rovni*y. Performerky/ři: Darina Alster, Veronika Bromová, Petra Janda, Natálie Košková, Tomáš Samek, Zuzana Štefková, Tereza Vydrová.

 

19:00 Komentovaná prohlídka výstavnou sekcí Artbiomu na výstavě Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle.