Vážená přátelé galerie, Prahu čeká ve dnech 22.–28. 4. Týden umění. Galerie Zdeněk Sklenář pro vás v rámci festivalu připravila jedinečnou příležitost nahlédnout do vzácných knih a užít si výjimečná setkání.Všechny události naší galerie jsou zdarma.

 

Pondělí 22. 4., 13.00–18.00 LISTOVÁNÍ Milovníci knih o umění budou mít možnost listovat vzácnými tisky a bibliofiliemi, nahlížet a dotýkat se všech knih, které vyšly v rámci ediční řady galerie. Jedním z takových klenotů je například vzácná čtyřjazyčná kniha František Kupka – Člověk a Země, jež vyšla v čínské, kambodžské, mongolské buddhistické a mongolské pastevecké úpravě – knižní artefakt opatřený drahými kameny a ručně tepanými ornamenty. Kromě vzácných knih budou k listování i ke koupi monografie umělců (Karel Malich, Bohumil Kubišta) či katalogy k výstavám Zdeňka Sýkory, Milana Grygara, Josefa Achrera, Bohuslava Reynka a mnoha dalších.

 

Pátek 26. 4., 13.00–18.00 PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ S LENKOU SÝKOROVOU Lenka Sýkorová je kurátorka výstavy Zdeněk Sýkora – Moje příroda, která právě probíhá v naší galerii. Přijměte pozvání na Přátelské setkání s Lenkou Sýkorovou v pátek 26. dubna. Přijďte diskutovat, ptát se, dozvídat se. Využijte jedinečnou příležitost k nákupu knihy nebo plakátu se signaturou Lenky Sýkorové.Těšíme se na setkání s Vámi!