Zveme na sdílecí a povzbuzující setkání pořádané v rámci rezidence Kateřiny Olivové v INI. Budeme v bezpečném prostředí sdílet naše osobní zkušenosti s tématy spojenými s tělesností, s problémy, otázkami i vítězstvími, která naše těla prožívají a přináší.

 

Pojďme se setkat se svými emocemi, pohýčkat a opečovat svá těla, podpořit sebe i ostatní, sdílet i naslouchat. Můžeme hovořit o body shamingu, mateřství, body euforii, specificích našich těl, kráse a stereotypech a mnoha dalších tématech. Sdílecí kruh je určený především pro ženy a queer osoby. Dopředu se zamyslete nad tématem nebo tématy, o kterých chcete v kruhu hovořit. Dress code: radikální sebeláska.

 

Kateřina Olivová je umělkyně, performerka, pedagožka, kurátorka. Ve své umělecké tvorbě se zabývá tělesností, nahotou, sexualitou, feminismem, rodinou, mateřstvím a vztahy, emocemi a sny. Pracuje hlavně s médii performance, videa, instalace a textem. Vystudovala Sdružená uměnovědná studia na FF MUNI, Ateliér tělového designu na FaVU VUT v Brně a tamtéž doktorské studium na téma Umění a mateřství u Lenky Klodové. V roce 2018 byla finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Od února 2019 vede společně s Darinou Alster ateliér Nových médií 2 na AVU. V roce 2020 vydala u Nakladatelství AVU a nakladatelství wo-men knihu rozhovorů s rodiči v uměleckém provozu Milk and Honey.