Resort (foto: archiv autora)

Ve čtvrtek 19. listopadu bude v 18 hodin zahájena výstava Martina Hrubého nazvaná Resort. V dvoraně Multifunkční auly Gong představí sám autor stejnojmennou videoinstalaci. Výstava bude volně přístupná a potrvá do 3. ledna 2016.

Základním prvkem výstavy je snímek Resort uvedený dříve v soutěži dokumentárních snímků na 51. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nebo v soutěži festivalu Budapest Architecture Film Days. Hlavním "hrdinou" filmu je rekreační resort na Vystrkově postavený v šedesátých letech minulého století pro potřeby tehdejší politické nomenklatury. Vznik areálu, jeho užívání a příběhy s ním spojené umožňují divákovi nahlédnout dějinné smyčky, paradoxy a proměny představ o přepychu. Resort se stává dokladem instrumentální logiky minulého režimu. Pro potřeby videoinstalace vznikne ve dvoraně Multifunkční auly Gong promítací sál, který ve své konstrukci využije vyřazených kinosedaček, součástí výstavy bude i model vystrkovského resortu.

Více informací naleznete na webu PLATO a na Facebooku.

Martin Hrubý: Resort
dvorana Multifunkční auly Gong
vernisáž ve čtvrtek 19. listopadu od 18 hodin
přístupné po celý týden (10–18 h)

vstup volný

———————————————————

Martin Hrubý (*1987) absolvoval v roce 2014  Vysokou školu uměleckoprůmyslovou právě snímkem Resort. Zabývá se videoperformancemi a videoinstalacemi, v nichž tematizuje vztah prostoru, paměti a umělecké formy. S Petrem Krátkým uskutečnil v roce 2013 pro pražskou galerii Kostka site-specific nástěnnou malbu Reverberation založenou na efektu ozvěny. V letošním roce se zabýval videoinstalací tematizující osudy pomníku Antonína Švehly ve Ždánicích (Kenotaf, 2015) a pracuje na novém projektu JJJP – studie, který na základě nalezených dokumentů rekonstruuje osobnost J.P. (umělce, architekta, vynálezce, ale také agenta tajné policie) jako zapomenuté renesanční postavy české novodobé historie.