Pragovka Gallery srdečně zve na komentovanou prohlídku výstavy s kurátorkou Klaudií Koszibou – Vezme to ruka / Výstava studentů a absolventů ateliéru Malby na VŠVU Bratislava 20.4. 2018 v 16:30.
Zároveň budete mít poslední příležitost navštívit další výstavy cyklu Malba.tečka nr.1 výstava Oblek, kterému nic nevadilo // Jana Vojnárová a Nikola Brabcová a PRZ // Petra Navrátilová, Ryan O'Rourke, Zuzana Růžičková.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Vezme to ruka // Pragovka Gallery Rear
3.4.-20.5.2018
Výstava Vezme to ruka absolventů a studentů Ateliéru malby (2008 ~ 2018) je hledáním společného ideálu ve vytváření obrazu jako paradoxu. Neurčitost pramenící z nehmotné povahy malby je konfrontována s rituály každodenních pracovních úkonů a skrze techniky rozvrhování. Dominantní črtou jednotlivých autorských přístupů na výstavě je materializace jako „uchopování“ myšlenkových procesů a multisubjektivního jazyka smyslově provokativních situací zahrnujících kresbu, malbu, objekty, instalace a performance. 
Vystavující: Marek Burcl, Dominik Hlinka, Simona Gottierová, Juraj Kadlečík, Peter Jánošík, Kristína Kandriková, Mária Kováčik, Matúš Novosad, Adam Šakový, Jana Viteková….
Kurátoři: Ján Kralovič, Klaudia Kosziba

Jana Vojnárová, Nikola Brabcová: Oblek, kterému nic nevadilo// Pragovka Gallery Entry
3.4.-20.4.2018
Výstava Jany Vojnárové a Nikoly Brabcové kombinuje díla, která mají rozdílná východiska, potkávají se však ve společných tématech: předmět, tělo, barva. Obě autorky usilují o různé způsoby vyjádření prostřednictvím spektra médií – od malby přes koláž po objekt – a v prostoru Pragovka Gallery Entry usilují o vzájemnou symbiózu prorůstající experimentálně pojatým instalačním rámcem. Kurátorka: Tereza Jindrová.

PRZ// The White Room
Textura, rozežranost, dekonstrukce, video, asambláž, gázotisk, pigment, pixel, relikviář. Umělci Petra Navrátilová, Ryan O'Rourke, Zuzana Růžičková představí v galerii White Room své současné práce. 

https://www.facebook.com/events/161793597841158/?active_tab=about