NÝBRŽ Ono sakrální názvosloví, krajina, bytosti hnusné a neznámé

➫ NÝBRŽ

"Ono sakrální názvosloví, krajina, bytosti hnusné a neznámé, alchymistická schémata"

* VERNISÁŽ: 7. 11. 2016 v 18:00 
* VÝSTAVA TRVÁ: 7. 11. 2016 – 13. 1. 2017 
* vybrané tisky k dostání přímo na místě * ostatní na dotaz *

Vernisáž výstavy "Ono sakrální názvosloví, krajina, bytosti hnusné a neznámé, alchymistická schémata", kterou pro Pracovnu připravila skupina Nýbrž (http://nybrz.tumblr.com/).

Podtitul výstavy naznačuje záhady, které šimrají každého tvůrce v břiše a pozor! nejsou to motýli. Skupina představí oboustranné sítotiskové plakáty s variabilní formou plakátu a knihy v jednom. Tento koncept vychází z dlouhodobého zájmu tvůrců o autorské knihy a fanziny. 

Nýbrž je skupina ilustrátorů, která není skupinou velkou, nýbrž skupinou velkých ilustrátorů, nýbrž skupina.

Srandovně znějící Nýbrž vznikl podle jedné legendy, kterou perem tenkrát zachytila Žula. Ptá se v ní: A jak mohl Nýbrž vzniknout? Podle legendy vznikl Nýbrž tehdy, když šli Bára s Ponou a Kunou po Kampě a pak víte co … Duch ilustrátorský okouzlil několik lidí z ateliéru grafického designu na Fakultě umění a designu a vyčaroval živé a energické torpédo kreslících tužek. Vše viděno hrotem pera, obalené teplem konečků prstů a naplněné vůní fantazie. Jsou to oni, jsme to my. Nejednotná forma skupiny podtrhává jedinečnost každé individuality v ní. A to jsou kořeny skupiny, kterou v základu tvoří členové Barbora Kicovová, Monika Doležalová, Adéla Bierbaumer, Barbora Páníková, Magdaléna Gurská a Jakub Hrdlička.

Nýbrž se pravidelně účastní zahraničních zinfestů, jako např. The Millionaires Club v Lipsku a Les VoiZines v Gentu nebo českých festivalů jako je Prague Zin Fest a festival Lustr.

 

**********************************************************************************************
➫ PAVEL PŘÍKASKÝ
COLLECTION

* VÝSTAVA TRVÁ do 13. 1. 2017

Pokud jste ještě neviděli výstavu PAVLA PŘÍKASKÉHO v prostorách sdílené kanceláře Pracovny, můžete využít této příležitosti k její návštěvě.

Novou sérii mladé malby v prostorech sdílené kanceláře zahájí Pavel Příkaský (*1985), absolvent atelieru Grafika 2 Vladimíra Kokolii na AVU. V malbě se zajímá o určitý způsob její nepromalovanosti či mizivosti. Médium malby je pro něj vyjádřením vizuálních stop v paměti, stejně jako možností práce s vizuální představivostí diváka. 

www.prikasky.com

**********************************************************************************************

➫ kurátor: Eva Slunečková
➫ za grafiku děkujeme skupině ilustrátorů Nýbrž ♥ 
➫ obě výstavy jsou prodejné 

Pracovna
Vlkova 628/36
Praha 3 – Žižkov
pondělí – pátek 8 – 22:00
www.pracovna.cz
www.facebook.com/Pracovna

* TĚŠÍME SE *