Společný večer Tanii Nikuliny a Lenky Glisníkové je druhou částí série POPY STORY, jejíž pilotní událostí bylo pozvání do showroomu nových papučí. Tentokrát se necháme unášet na vlnách Toueregu prokapávajícího pod celty meditačních jurt. Dokonalé nasvícení pastelových výloh v pozadí a krátkých small talků střídá příslib rituálního zasvěcení do nových forem odpočinku.
Live hudba Kateřiny Palešníkové a Jana Hrubeše opanující klenuté prostory napovídá, že rozjímání se ponese v rytmu kolektivních těl.
Taking bars for anxiety? Folk body swag. Chceš zvolit jeden z druhů spánku, stát se asertivním nebo naformátovat smysly podle našich vlastních norem?

Ústředním prvkem rezidence Tanii Nikuliny a Lenky Glisníkové (srpen-září 2018) je moment relaxace, klidu či meditace. Chvíle odpočinku doprovázejí objekty jako papuče, jurta nebo aromalampy. Tyto objekt jsou prostředkem zkoumání hranic mezi osobním a veřejným v prostředí domácího interiéru a jeho reprezentace v komerční sféře. Papuče jsou také rekvizitou, performativním prvkem kladoucím otázku, kde leží hranice mezi designovým výrobkem a uměleckým objektem. Vynořují se z nově vzniklého hybridního prostoru, který je tu keramickou dílnou, tu čítárnou a jindy meditační místností. Na pomezí showroomu a domova se za vůně aromalamp odehrává série performativních akcí. Součástí projektu je také práce s fotodokumentací, která expanduje na vzory závěsů, sedacích polštářů a dalších interiérových objektů nebo keramiky.

>>> Následující akce <<<

21/9 19:00 POPY STORY 3

Co je meditace? Můžeme skrze ní splynout v kolektivní hmotu? Performativní večer, kterým nás povedou vlastní smysly a vůně aroma lamp vyústí v závěrečnou prezentaci show roomu prožitků. Odpočinek namíchaný ve správném poměru, stejně jako esenciální olejíček v rozprašovači.

Akce probíhá díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Hlavního města Prahy.