Společný projekt Lenky Glisnikové a Tanie Nikuliny je druhou částí série, jejímž pilotním dílem byla performance v Galerii Rudolfinum. Prostor INI se stane půdou pro launch party nové kolekce papučí pro všechny smysly. Prostředí balancující mezi domácí pohodou a showroomem materiálů. Změna už nastala, ale ještě nám to úplně nedochází. Scéna jako vystřižená z poslední obálky magazínu se tak zničehonic mění v baladu o skutečném pohodlí, v níž jsou opsané jiné formy perfektních domovů. Odlišné než vydáme na upoutávkách airbnb bytů. Jako by objekty byly prázdné nádoby neustále těkající po místnosti. Snad práce s momentem neukončeného formování. Kulisa se pohybuje ve větru dokud nevykrouží odraz řádně zkolaudovaného butiku pro vyznavače adidasek.

Ústředním prvkem rezidence Tanii Nikuliny a Lenky Glisníkové (srpen-září 2018) jsou papuče. Tento objekt je prostředkem zkoumání hranic mezi osobním a veřejným v prostředí domácího interiéru a jeho reprezentace v komerční sféře. Papuče jsou také rekvizitou, performativním prvkem kladoucím otázku, kde leží hranice mezi designovým výrobkem a uměleckým objektem. Vynořují se z nově vzniklého hybridního prostoru, který je tu keramickou dílnou, tu čítárnou a jindy meditační místností. Na pomezí showroomu a domova se za vůně aromalamp odehrává série performativních akcí. Součástí projektu je také práce s fotodokumentací, která expanduje na vzory závěsů, sedacích polštářů, dalších interiérových objektů nebo keramiky.

>>> Následující akce <<<

14/9 19:00 POPY STORY 2

INI se promění na experimentální pracovní prostor, ve kterém bude postupně vznikat jurta zasvěcená relaxaci a odpočinku. Haptické látky návštěvníky opanují stejně jako site-specific hudba Kateřiny Palešníkové a Jana Hrubeše. Snaha o mentální restart, kde se těla proměňují před očima v příslibu nového začátku.

21/9 19:00 POPY STORY 3

Co je meditace? Můžeme skrze ní splynout v kolektivní hmotu? Performativní večer, kterým nás povedou vlastní smysly a vůně aroma lamp vyústí v závěrečnou prezentaci show roomu prožitků. Odpočinek namíchaný ve správném poměru, stejně jako esenciální olejíček v rozprašovači.

Akce probíhá díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Hlavního města Prahy.