Je Juergen Teller více módním fotografem nebo současným umělcem a zejména, jak prezentuje svou tvorbu skrze katalogy a knihy? Prezentace Markéty Kinterové se zaměří na Tellerovu publikační činnost, ve které lze spatřovat mnohé zajímavé strategie prezentace své tvorby i sebe sama.

MARKÉTA KINTEROVÁ (*1981) vystudovala fotografii na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Ve své práci se věnuje zkoumání vizuální, informativní a společenské účinnosti tiskovin v různých podobách. Od otázek manipulativnosti textu a obrazu se přesunula k podrobnějšímu zkoumání souvislostí nosiče informací jako je kniha a veřejný prostor. V současnosti je uměleckou ředitelkou spolku Fotograf 07, který vydává časopis Fotograf, pořádá Fotograf Festival a provozuje Fotograf Gallery a je vedoucí ateliéru dokumentární fotografie na FAMU v Praze.

Podvečerní prezentace přizvaných hostů z řad umělců, teoretiků či filmových kritiků se konají v edukačním centru Artpark v Galerii Rudolfinum a jsou určeny široké veřejnosti. Koncept prezentací a výběr hostů souvisí s právě probíhající výstavou Juergen Teller: Enjoy Your Life!.
Vstup zdarma.