Nová scéna ND ve spolupráci s Institutem umění Vás zve na prezentaci kreativního centra AFUK, které vzniklo před rokem v dánské Kodani v prostorách bývalého tramvajového depa, zrekonstruovaného kodaňským magistrátem.

Přednáška se uskuteční při příležitosti dánského projektu Reflection / Kolonihavehus, který probíhá na piazzettě Národního divadla v Praze od 17. do 24. dubna 2012 (http://www.novascena.cz/cs/clanky/643.html).

Využili jsme přítomnosti Aniky K. Barkan a Heleny Kvint, které připravily pro tento projekt umělecký program a které aktivně působí v kreativním centru AFUK, aby nám v rámci přednášky představily organizační, finanční a programový model fungování kreativního centra v Kodani.

AFUK (Akademie pro nespoutanou kreativitu) je kulturní zařízení sestávající ze dvou škol pro mladé ve věku od 15 do 30 let. Školy poskytují kurzy a workshopy v oblasti vizuální komunikace, designu, scénických umění, nového cirkusu a gastronomie.

V rámci akademie funguje také kulturní sdružení s pěti sty členy, kteří se účastní hodin tance, divadla, cirkusu atd. nebo kteří využívají zařízení pro práci na vlastních uměleckých a designových projektech a představeních. Zařízení rovněž poskytuje tréninkový prostor Asociaci profesionálních cirkusových umělců.

AFUK má k dispozici velký skateboardový park, basketbalové hřiště, prostor pro hiphop, školu pro Dj a parkour.

AFUK se nachází v západní části Kodaně a je umístěn ve starých budovách, které sloužily jako tramvajové depo. Prostory AFUKu byly před rokem rekonstruovány kodaňským magistrátem.

Věříme, že přednáška bude užitečná nejen pro ty, kteří v ČR připravují vznik kulturních a kreativních center či inkubátorů a věnují se kreativnímu vzdělávání.

Přednáška bude v anglickém jazyce, vstup zdarma.