Proč umění? Pro čumění? Musí být umění vždy krásné? Smí se v galerii smát? A co když někdo má umělecké střevo? Výstava v galerii Atrium na Žižkově vezme návštěvníky do zákulisí umělecké tvorby, odpoví na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat), a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti. Poprvé bude například vystaven model Davida Böhma a Jiřího Franty z knihy Město pro každého. Kurátor Fuczik vybral také objekty od Krištofa Kintery, výstavu doplní Kakalíkovy kresby, k vidění bude také práce Daniely Krajčové a mnohem více.

  

Na rozdíl od mnohých jiných výstav se na Pro (č) umění budou návštěvníci moci k uměleckým dílům přiblížit, vstoupit s nimi do interakce a stát se součástí expozice. Výstava bude bavit děti i dospělé. Doplní ji bohatý doprovodný program ve formě výtvarných workshopů, setkání a debat s umělci, lektory i teoretiky. Nedílnou součástí projektu je také komplexní edukační program pro mateřské, základní i střední školy. 

  

vystavující: David Böhm, Jiří Franta, Krištof Kintera, Eva Jiřička, Kakalík, Daniela Krajčová, Aleš Novák, Rafani a Lucia Sceranková

kurátor: Fuczik

  

Expozice vychází ze stejnojmenné publikace, za níž stojí vzdělávací platforma Máš umělecké střevo?, a vznikla ve spolupráci se Slovenskou národní galerií. Atrium na Žižkově spravuje příspěvková organizace Městské části Praha 3 Za Trojku.