Ve středu 22. května se v Praze představí hned několik architektů z celého světa, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti zabývající se experimentální architekturou v mezinárodním kontextu. Na sympoziu, které je součástí výstavy v Galerii Jaroslava Fragnera do 26/5, budou přednášet Greg Lynn, Marjan Colletti a Hernan Diaz Alonso, architekti působících v epicentrech experimentální architektury v USA i Evropě.

Vedle zahraničních hostí budou přednášet také Miloš Florián, který se tomuto výzkumu věnuje jako jeden z mála v našem prostředí dlouhodobě a kontinuálně na pražské Fakultě architektury. Slovenskou scénu, která je experimentální architektuře otevřenější než naše odborné i laické prostředí, bude zastupovat Peter Stec, vedoucí ateliéru na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

Neméně zajímavou částí bude tříhodinová prezentace 36 studentů a asistentů ze všech deseti vystavujících ateliérů ve formátu Visual Manual, kterou bude moderovat Reiner Zettl, renomovaný historik umění specializující se na experimentální architekturu. Celé sympozium bude moderované kurátory EAB Imrichem Vaškem a Martinem Gsandtnerem.