V RÁMCI FESTIVALU MALÁ INVENTURA
Art service pro jednoho diváka

v angličtině, od 12h po hodinách, nutná předchozí rezervace na:+420 721 445 082 nebo na: the.stranger.gets.a.gift@gmail.com

„The Stranger Gets a Gift Service“ je sérií performancí, jejichž cílem a záměrem je rozšířit spektrum možností, jakými lze chápat umění. Činí tak prostřednictvím různých nástrojů, které v rámci představení dává návštěvníkovi, nebo-li cizinci (Uživateli), k libovolnému nakládání.
Umělkyně z rozličných oborů vytvořily tři na sobě nezávislé (ale souběžně probíhající) performance/instalace – Amuleto, Interruptor a Reminiscencia – které Uživatel může zakusit na vlastní kůži. V rámci festivalu Malá Inventura se v divadle Alfred ve dvoře a ve Veletržním paláci představí poslední dvě jmenované.

Zájemce si vybere instalaci a rezervuje čas, který mu nejlépe vyhovuje. Je žádoucí, aby na místo určení (v případě Reminescencii divadlo Alfred ve dvoře, u Interruptoru Veletržní palác), dorazil 10 minut předem a mohl se tak seznámit s krátkým „manuálem“.

Reminiscencia (v angličtině)
Performance, která je založená na sluchových podnětech. Vytváří specifické zvukové prostředí a umožňuje probuzení naší zvukové paměti.

Co představuje zvuková paměť? Co může předávat, sdílet, případně uchovávat?

Reminiscencia zkoumá zvukové prostředí. „Uživatel“ je vystaven množství zvukových podnětů; cílem je jeho odpoutání od běžného způsobu vnímání a posléze – propojením takto nabytých zážitků – vytvoření nové, velmi osobní sluchové paměti.

„Nasaďte si sluchátka. Informujte Operátora, že hlasitost zvuku je nastavena přesně tak, jak vám vyhovuje. Poslouchejte.“

Idea: Bethany Lacktorin, Cristina Maldonado a Verónica Bujeiro
Účinkují: Bethany Lacktorin a Cristina Maldonado
Produkce: Quimera G.C., Roberto Montiel, Jedefrau.org, Barbara Vahalová
Foto: Daniel Pizamiglio, Jan Přibylský
Podpora:
Creadores Escénicos con Trayectoria 2013-14 FONCA.
Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, rezidenční program 2013.
Jedefrau.org
Ministerstvo kultury ČR
Embajada de México en la República Checa.
Programa de Apoyo a las Artes Escénicas México – Unión Europea (FONCA – Unión Europea),