Tim Burton – americký režisér, grafik, designér a snad největší surrealistický fantasta současnosti poprvé představí české veřejnosti všechny své hororové světy a dimenze, které během třicetileté tvorby vytvořil. Burton, který je u nás známý především jako filmový režisér, je také výtvarníkem svých filmů. Skicuje, modeluje a animuje jednotlivé postavy a scény k nim. Jeho podíl na vzniku filmu je komplexní a jedinečný. Výstava, která vznikla ve spolupráci s Art Movement nabídne kromě známých filmových titulů a návrhů k nim také rané práce, nerealizované projekty, filmy z limitované distribuce a slavné loutky. Vystaveny budou také malby, kresby a koláže, atmosféru dokreslí hudba. Ve sklepích Domu U Kamenného zvonu v archivu animovaných projektů, krátkých experimentů i dokumentace, si návštěvníci mohou sami prozkoumat zdroje, kterými se autor inspiroval. Galerie tím navazuje na výstavu Jana Švankmajera, jehož tvorbu Tim Burton považuje za inspirativní a v mnoha ohledech spřízněnou s obsahem vlastní práce.

Přednáškové pořady k výstavě Tima Burtona:
• st 16.4. v 18.00, Koncertní sál Domu U Kamenného zvonu, "Gotický incest Tima Burtona" (střihový pořad s Martinem Jirouškem o oblíbených filmech T.B. a o vlivu italské kinematografie na jeho dílo)
• st 30.4. v 18.00, Koncertní sál Domu U Kamenného zvonu, "Tim Burton a Danny Elfman: Podivný pár, Anatomie příšerné krásy: Soundtracky T. Burtona, jejich příběhy a tajemství"(přednáška Pavla Klusáka s hudebními ukázkami)

Speciální akce Tanečního studia Light ve spolupráci s uměleckým sdružením Mamapapa k výstavě Tima Burtona:
• pro školní a zájmové skupiny: 11. dubna nebo 16. května, vždy v 10.30 a 14.00 hodin
• pro veřejnost: 12. 4. nebo 17. 5. v 11 a v 15 hodin

Délka programu 90 minut, ke vstupence, prosíme, dětem přidejte krabici kostkového cukru.
Rezervace zde: lucie.haskovcova@ghmp.cz

akce budou postupně doplňovány, více informací o doprovodných programech zde: www.timburton.cz, www.ghmp.cz